Isten ajándékai: boldogok és hitvallók!

2014.04.07 18:37

A Mindszenty Alapítvány, a Márton Áron Társaság és a Párbeszéd Háza 2014. április 11-én, du. 16.30-as kezdettel a Párbeszéd Házában (Budapest VIII. Horánszky u. 20.)

Isten ajándékai: boldogok és hitvallók! címmel megemlékező konferenciát tart Boldog XXIII. János és Boldog II. János Pál pápákról, Stefan Wyszyńsky és Mindszenty József bíborosokról, valamint Márton Áron püspökről.

A szervezők ezzel a konferenciával kívánnak megemlékezni az április végén, Rómában Ferenc pápa által szentté avatandó két boldog pápáról, valamint Márton Áron püspökké szentelésének 75. évfordulójáról és a két hitvalló bíborosról, akiknek boldoggáavatási eljárása folyamatban van.

Program:

Köszöntőt mond Sajgó Szabolcs S. J., a Párbeszéd Háza igazgatója

1. „XXIII. János pápa életszentsége ajándék az egész Egyháznak…”
Prof. Dr Kránitz Mihály tanszékvezető egyetemi tanár, PPKE

2. „Krakkóból Rómába. Lengyel pápa szent Péter trónján"
Dr. Illés Pál történész, PPKE

3. „Isten Szolgái: Mindszenty bíboros és követői”
Kovács Gergely okleveles posztulátor, a Magyarországi Mindszenty Alapítvány ügyvivője

4. „A hitvalló Márton Áron”
Soós Károly teológus, a Márton Áron Társaság elnöke
Közös záróimádság

Minden érdeklődőt szeretettel hívunk és várunk!

Isten ajándékai: boldogok és hitvallók! - Budapest, 2014. április 11. 16.30