Országjáró Mindszenty - interaktív vetélkedő 1956 évfordulójához kapcsolódva

A Mindszenty Alapítvány és a Mária Rádió

„Országjáró Mindszenty”
Egy fogytiglan ÉLET hiteles példája

címmel interaktív vetélkedőt és hozzá kapcsolódó rendezvényeket hirdet
Mindszenty József életéről a „Magyar Szabadság Évéhez” kapcsolódva.

Fővédnök: Erdő Péter bíboros, prímás, érsek
Védnökök: Alberto Bottari de Castello c. érsek, apostoli nuncius
és Habsburg-Lotharingiai Eduárd szentszéki magyar nagykövet

A játékos vetélkedő célja: a személyes és közösségi kapcsolódás lehetőségének megteremtése 1956 egyik kiemelkedő alakjával, Mindszenty bíboros személyiségének mélyebb megismerése, a szabadságharc céljaival és értékeivel való azonosulás; a tudásvágy, a fantázia, a játék és az alkotás izgalma

Jelentkezni lehet négyfős „generációközi” csapatokba szerveződve:
3 „12+”-os diák + 1 felnőtt segítő
(tanár, szülő, nagyszülő, családtag vagy barát, egyházi személy stb.)

Az országos vetélkedőt azok számára hirdetjük meg:
– akik nyitottak a történeti valóság egyéni, személyes és közösségi értelmezésére;
– akik szeretik használni az eszüket, a szívüket, akik szeretnék át- és megélni az életet;
– akik nyitottak a „generációközi” gondolkodásra, együttműködésre és szeretik a kihívásokat.

Azt szeretnénk, hogy a vetélkedő minden valódi Résztvevője, Játszótársa győztessé válhasson!

A vetélkedő alapja a „MINDSZENTY TELJES”:
Mindszenty József Emlékirataim c. önéletírása teljes kiadásának
(Helikon Kiadó, 2015; kedvezményes áron megvásárolható a Mindszenty Alapítványnál vagy térítésmentesen igényelhető PDF formátumban) az 1956-os eseményekkel kapcsolatos fejezetei.

A vetélkedő háromfordulós és kreatív feladatokra, élményekre épül:
– Az I. forduló csak egy BEUGRÓ „Mindszenty-SMS”: válasszatok csapatnevet és küldjetek nekünk csapatonként egy rövid, maximum 1500 karakter terjedelmű szöveges üzenetet amelyből kiderül, hogy a jelentkezés pillanatában mit jelent, mit üzen számotokra az a név, hogy Mindszenty;

A beküldési határidő: 2016. szeptember 15.

– A II. forduló feladata egy „Mindszenty-MMS” elkészítése lesz:
vagyis ezúttal azt kérjük, hogy egy maximum 5 perces videóüzenetben mutassátok be a csapatotok közösségi hátterét és/vagy a helyi Mindszenty-kötődéseket Honnan jövünk/Hová tartunk? címmel.

A beküldési határidő: 2016. október 10.

Az I. és II. fordulóra beküldött üzeneteket szakmai zsűri fogja értékelni és az alkotások kreatív tartalma alapján választjuk ki a döntőbe jutó 8-10 csapatot (a vetélkedőre jelentkező csapatok számának függvényében).

– A döntős csapatokat 2016. november 4–5-én egy kétnapos programra látjuk vendégül Budapesten, a Párbeszéd Házában, néhány saroknyira a Rádió épületétől és egy villamos megállónyira a Corvin köztől, ahol a szomszédos épületek még őrzik az 56-os belövések nyomait.   A program keretében – a szombati (november 5.) interaktív vetélkedés élménye mellett – neves vendégekkel veszünk részt pénteken egy Szabadság térI ünnepségen, egy belvárosi „in situ” ’56-os sétán és egy hangulatos filmnéző beszélgetésen.

2016. november 4–5-én Budapesten nem a szabadságharc bukását,
hanem a későbbi győzelmét szeretnénk veletek együtt megünnepelni!

A vetélkedő díjazása: 1. értékes tárgy- és könyvjutalmak a Mária Rádió és a Mindszenty Alapítvány felajánlásával, 2. a Mária Rádió JUTALOMútja a három dobogós csapat számára, 3. az ő iskoláikba vagy templomaikba elvisszük 1-1 hónapra az Országjáró Mindszenty című különleges mobil tárlatunkat

A jelentkezés határideje tehát: 2016. szeptember 15.
(visszaigazolást küldünk)

A „Mindszenty-SMS” és a „Mindszenty-MMS”beküldendő: mindszenty56@gmail.com

További tájékoztatás ugyanezen az e-mail címen kérhető.