Logó

A Mindszenty bíboros által 1972-ben létrehozott Mindszenty Alapítványnak eddig még soha nem volt saját jelképe, úgynevezett logója. Honlapunk megújításával párhuzamosan kidolgoztuk ezt a megkülönböztető jelképet is.

A középkori eredetű tobozformát a bíborosok egyszerű fehér püspöksüvegének mintájából vettük. A bíboros 1971 és 1975 között egy ilyen mitrát viselt leggyakrabban, és ezzel van eltemetve az esztergomi prímási sírboltban.

A logó története

Logó

A bíborosi toboznak napjainkban egy kissé egyszerűbb rajzolatát használják, mi az eredeti, a képen is látható formát vettük alapul. Az alapítvány nevét grafikailag úgy jelenítettük meg, mintha maga a bíboros hitelesítené azt aláírásával. Így szeretnénk kifejezni az Alapítónk iránti tiszteletünket és azt a legfontosabb törekvést, hogy amiben csak lehet, az ő szellemiségét őrizzük és valósítsuk meg mindennapi munkánk során.